Poznaj atrakcje Bułgarii!

Od kilku lat polscy turyści coraz częściej decydują się odwiedzić Bułgarię. Podczas takiego wyjazdu nie warto jedynie leżeć nad basenem. Jest to bowiem kraj, w którym na każdym kroku spotykamy niesamowite atrakcje turystyczne. zastanówmy się razem, co zobaczyć w Bułgarii.

To, co przyciąga masowo turystów do Bułgarii, to przepiękne piaszczyste plaże. Stanowią one ponad 1/3 linii brzegowej, która ma długość około 400 kilometrów. Wybrzeże Bułgarii oferuje również niesamowite klify, zwłaszcza w swojej północnej części. Na szczególną uwagę zasługuje tu przylądek Kaliakra, znajdujący się obok miasta Kawarna. Oprócz klifów warto zwrócić uwagę na malowniczy kanion, liczne jaskinia, a także ruiny rzymskich łaźni.
Wybrzeże Bułgarii na całej swojej długości usiane jest kurortami turystycznymi. Perłą wśród nich jest bez wątpienia Warna. Znajduje się w niej bez liku dyskotek, barów, lokali gastronomicznych i innych atrakcji dla żądnych wrażeń turystów. Oprócz dobrej zabawy, Warna ma w ofercie mnóstwo zabytków światowej klasy (ruiny budowli rzymskich, architektura bizantyjska i turecka).
Kiedy już nacieszymy się urokami dużego miasta, miło będzie odetchnąć w tym najmniejszym. Melnik- bo o nim mowa, może się pochwalić urokliwymi krajobrazami, ponieważ leży w otoczeniu skał z piaskowca, którym wieki erozji nadały unikatowe kształty.

Jeśli chcielibyśmy poczuć klimat historycznej Bułgarii, nie ma ku temu lepszego miejsca niż Nesebyr. Miasto to powstało 3000 lat temu i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można nacieszyć tu oczy licznymi przykładami architektury w stylu czarnomorskim.
Możemy jednak sięgnąć jeszcze dalej wstecz. Niedaleko Burgas leży miasteczko, którego korzenie sięgają epoki brązu. Znajdziemy tu wszystko, co w Bułgarii najpiękniejsze: piaszczyste plaże, malownicze klify, krystalicznie czystą wodę, a także liczne zabytki.

To tylko niewielka część tego, co zobaczyć w Bułgarii powinien każdy turysta. Urok tego kraju pozostawi każdego pod głębokim wrażeniem przez długi czas.

Related Articles

0 Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *