wycieczki do Gruzji

Gruzja – wycieczki objazdowe

Gruzja – nieduży, ale bardzo zróżnicowany kraj

Gruzja, dla każdego z nas jest to po prostu państwo położone na pograniczu Europy i Azji, w Kaukazie Południowym. Jednak Gruzja to przede wszystkim niesamowici, gościnni ludzie i wspaniała natura. Kraj jest nieduży, ale za to bardzo zróżnicowany – od ośnieżonych gór, przez tropiki po półpustynie, przypominające afrykańską sawannę. Do Gruzji organizowanych jest mnóstwo wycieczek. Wśród nich bardzo popularne są wycieczki objazdowe po Gruzji, podczas których można zobaczyć bardzo dużo gruzińskich atrakcji.

Objeżdżamy Gruzję!

Wycieczki do Gruzji zaczynają się przelotem do miasta Kutaisi, skąd ruszamy autokarem dalej. Podczas wycieczki objazdowej po Gruzji mamy okazję odwiedzenia wielu atrakcji i miast w krótkim czasie. Warte zobaczenia jest z pewnością stare kamienne miasto Batumi. Określane jest najpiękniejszym miastem Gruzji. Główną atrakcją miasta jest malowniczy ogród botaniczny położony na wzgórzach. Następnym punktem do odwiedzenia podczas wycieczki objazdowej jest Mccheta, Gori, Upliscyche oraz Tbilisi. Mccheta, dawna stolica Gruzja, zaliczana do jednych z piękniejszych miast Gruzji. Znajduje się tutaj m.in. świątynia z relikwiami z czasów Chrystusa. Gori z kolei jest rodzinnym miastem Stalina. Mieści się tutaj dom-muzeum Stalina. Natomiast Upliscyche jest największym skalnym miastem w Gruzji, którego początki sięgają starożytnych czasów. Tbilisi – obecna stolica Gruzji jest także obowiązkowym punktem podczas wycieczki. Warto tutaj wjechać kolejką na wzgórze z twierdzą, żeby podziwiać panoramę miasta i skorzystać z łaźni siarkowych.

Gruzińska Droga Wojenna – odkryj tę malowniczą trasę!

Jeden dzień podczas wycieczki objazdowej po Gruzji powinien być również zaplanowany na Gruzińską Drogę Wojenną. Trasa ta została tak nazwana ze względu na ciężkie walki na początku XIX w. Tutaj zobaczyć można niezwykle malownicze krajobrazy biegnące przez Wielki Kaukaz. Trasa prowadzi przez Wielki Kaukaz do Kazbegi, które jest najpopularniejszym miastem na Drodze Wojennej, znajdujące się u podnóża drzemiącego wulkanu Kazbek. W Kazbegi może na nas czekać wyprawa w tamtejsze góry.

Wycieczki objazdowe – idealny pomysł na zwiedzenie małego kraju

Tak naprawdę jest jeszcze wiele miejsc, które można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej do Gruzji jak chociażby: Dawid Garedża, Wardzia, jezioro Sewan czy Erywań. Wycieczki objazdowe do Gruzji są idealnym pomysłem, jeśli chcemy zobaczyć jak najwięcej miejsc w miarę krótkim czasie. Dlatego warto zapoznać się z ofertami takich wycieczek i wybrać odpowiednią dla siebie.

Related Articles

0 Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *